Громадська рада

ДОБРЕ  ТИМ ЖИВЕТЬСЯ,  ДЕ  ГУРТОМ СІЄТЬСЯ  І  ЖНЕТЬСЯ

Громадяни мають право брати участь у формуванні державної політики у різних сферах — це один з принципів демократичної держави, закріплений у Конституції. Найпоширенішим варіантом такої участі є громадські ради створені при міністерствах та різних органах виконавчої влади. Отже,  громадські ради при держорганах є консультативно-дорадчими органами, створеними для сприяння участі громадян у формуванні та реалізації державної політики.

У липні 2019 року до селищного голови Можарівського О.О. від ГО “Рідна Новоселиця” поступила пропозиція стосовно створення Громадської ради (ГР) при виконавчому комітеті Попільнянської селищної ради ОТГ з метою забезпечення права громадян на участь у вирішенні питань місцевого значення, здійснення контролю за діяльністю виконавчих органів Попільнянської селищної ради ОТГ, налагодження ефективної взаємодії зазначених органів з громадськістю, врахування громадської думки під час формування та реалізації місцевої політики.

31 липня цього року виконавчим  комітетом було прийнято Рішення № 67, згідно  якого було вирішено:  Затвердити Положення про громадську раду та утворити Ініціативну групу для підготовки Установчих зборів з формування складу громадської ради.

1 жовтня 2019 році відбулися Установчі збори, на яких було сформовано, з числа кандидатів представників інститутів громадянського суспільства (ІГС) ,  Громадську раду (ГР) при виконавчому комітеті Попільнянської селищної ради ОТГ у складі 10 осіб по одному представнику від кожного інституту громадянського суспільства:

1) Абайханов Олег Абрекович (Спілка воїнів- учасників антитерористичних операцій);

2) Бірюлін Роман Юрійович ( Організації роботодавців  Попільнянського району);

3) Гриценко Володимир Степанович (Попільнянська районна спілка ветеранів афганської війни);

4) Дубова Галина Григорівна ( ТОВ ”Редакція газети “Перемога”);

5) Левицький Василь Михайлович (ГО “Ветерани російсько-української війни      Попільнянщини” );

6)  Мирка Катерина Андріївна ( ГО “Рідна Новоселиця”);

7) Поліщук Віктор Васильович (Асоціація фермерів Попільнянського району);

8) Притуляк Дмитро Петрович (ГО “Народна рада Попільнянського району”);

9) Ременюк Олександр Миколайович ( ГФ ОГП “Попільнянська самооборона”);

10) Цихун  Віктор Володимирович ( ГО “Попільнянська районна федерація футболу).

На наступному засіданні Головою громадської ради було обрано Мирку Катерину Андріївну та було затверджено план роботи Громадської ради  на 2019-2020 роки.

На офіційному сайті ради створено рубрику «Громадська рада», де оприлюднено  інформацію і є можливість для ознайомлення.

Беручи до уваги  факт того, що члени громадської ради працюють на громадських засадах, було вирішено - для спілкування з громадськістю встановити один день на тиждень — це субота, часи прийому з 10.00 до 17.00 у кабінеті 210 приміщення селищної ради розташованого за адресою смт Попільня вулиця Б. Хмельницького, 7 , яке було надано для роботи громадської ради.

Шановні члени громади, необхідно зрозуміти, що основне завдання громадської ради — це захист суспільних інтересів та прав членів громади, а також співпраця з органами місцевого самоврядування саме в цьому напрямку.

Ми всі розуміємо, що це завдання може бути відмінно виконано лише при умові, що в громадській раді будуть працювати справжні патріоти, для яких суспільний інтерес не домінує над приватним. Ми повинні розуміти, що в громадській раді повинні залишатися саме такі люди, бо інакше -  громадська рада  перетвориться на  громадську зраду. В наших реаліях таких прикладів безліч і це гіркий, але незаперечний факт.

Кожен із членів  громадської ради має бути чесними з собою і громадою, а також  розуміти, що ми добровільно прийшли працювати, а не лише для іміджу стати членом ради, з розумінням того, що це робота на громадських засадах і за неї не передбачено винагород та привілеїв.

Всі ми різні і у кожного з нас є своє бачення, існують різні точки зору, але важливо чітко усвідомити, що має бути саме колективна робота — працювати мають активно всі, а не одиниці і роботи у нас є багато.  Ми повинні стати командою, робочим консультативно-дорадчим органом в системі місцевого самоврядування, який має не лише вносити пропозиції на виконком та в раду, а й активно шукати та пропонувати механізми вирішення цих питань. Тоді це принесе позитивний результат .

Наша команда відкрита для громадськості, ми чекаємо від Вас пропозицій, готові прийти на допомогу в вирішенні певних проблем .

Однією  з основних проблем у формуванні в Україні  громадянського суспільства є низький рівень самоорганізації населення, що знижує ефективність механізмів відстоювання суспільних інтересів у відносинах з владою. Відповідно, існує необхідність у забезпеченні умов ефективної самоорганізації населення для досягнення якісних змін у розбудові активного громадянського суспільства.

Модель  ГРОМАДА - ВЛАДА - БІЗНЕС - різні повноваження і функції, але у всіх у нас є спільна мета — позитивне вирішення питань стосовно благоустрою та розвитку Попільнянської ОТГ.

Катерина Мирка

Голова громадської ради при виконавчому комітеті

Попільнянської селищної ради