ДО УВАГИ ЖИТЕЛІВ ГРОМАДИ!

Дата: 11.03.2019 13:34

Фото без опису  Згідно Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» жителям надано право самостійно вибирати форму управління своїм будинком, прийнявши спільне рішення співвласників будинку.

Закон передбачає три форми управління багатоквартирним будинком:

- самостійне управління багатоповерхівкою співвласниками (за рішенням співвласників усі або частина функцій  з управління багатоквартирним будинком можуть передаватися управителю);

-  управління ОСББ (об’єднанням співвласників багатоквартирних будинків). Закон сьогодні дозволяє об’єднанню мешканців самому збирати внески (або квартплату) і раціонально їх використовувати;

- управителем, який призначається на конкурсних засадах  виконавчим органом місцевої ради.

Управитель багатоквартирного будинку – це фізична особа – підприємець або юридична особа – суб’єкт підприємницької діяльності, який за договором із співвласниками забезпечує належне утримання та ремонт спільного майна багатоквартирного будинку і прибудинкової території, а також належні умови проживання і задоволення господарсько-побутових потреб.

На даний час у селищі Попільня створено чотири ОСББ.  Ідея ОСББ гарна тим, що дає можливість поліпшити комфорт проживання мешканців будинку, при цьому дозволяє працювати без сплати податків, обов’язкових для підприємств - юридичних осіб.

Основні переваги мешканців будинку при створені ОСББ:

• стають власниками  майна  та приміщень  загального користування   в будинку;
  • мають    можливість   створити   власну  управлінську  структуру   для вирішення проблеми утримання будинку;
  • мають    можливість    покращити   фізичний   стан   будинку  і   умови проживання у ньому;
  • мають можливість контролювати якість ремонтних робіт у будинку;
  • обирають  підрядників  для  поліпшення  якості  утримання будинку  і скорочення загальних витрат;
  • контролюють   використання   видатків   на   утримання   будинку   та прибудинкової території;
  • можуть   контролювати  використання  прибудинкової    території;

Розумне господарювання.  Мешканці можуть наперед запланувати заходи щодо поліпшення стану свого будинку. Це стосується як ремонту всієї будівлі, так і її модернізації - наприклад, установлення систем енергозбереження або запровадження інших заходів, спрямованих на зменшення видатків без втрати якості послуг.

Якщо співвласники з якихось причин не визначилися із формою управління у своєму будинку та не прийняли рішення про те, хто буде управляти їхнім будинком, то управителя призначає орган місцевого самоврядування після проведення відповідного конкурсу, а договір з управителем підписує уповноважена особа або керівник органу місцевого самоврядування.

На черговому засіданні виконавчого комітету буде розглянуто питання проведення конкурсу щодо управителів багатоквартирних будинків.

А тому Попільнянська селищна рада нагадує про необхідність мешканцям багатоквартирних будинків визначитися з формою  управління своїм будинком.