До уваги керівників сільськогосподарських підприємств, жителів Попільнянської ОТГ – власників сільськогосподарських тварин
У зв’язку зі складними кліматичними умовами на території області та можливою різкою зміною температурного режиму з прохолодного до підвищення температури (+20 - +25 градусів Цельсія) зростає загроза масових проявів симуліїдотоксикозів (гнусу). З метою профілактики ентомозів і недопущення виникнення їх негативних наслідків у період випасання худоби необхідно на час льоту кровосисних комах:
- випасання тварин проводити до і після льоту кровососів (вранці та ввечері);
- випасання худоби проводити на пасовищах, які добре продуваються вітрами;
- літні табори розміщувати в місцях, віддалених від річок, боліт, волого лісу;
- при проведенні обов’язкових протиепізоотичних заходів звертати особливу увагу на клінічний стан тварин. Вживати заходів для надання невідкладної допомоги у разі виникнення хвороб тварин. Інформувати органи місцевої влади, керівників сільськогосподарський підприємств, власників тварин про небезпеку.