Попільнянська селищна рада
Житомирська область, Житомирський район

Бджола, бджоли, вулик, мед

Дата: 15.05.2019 15:31
Кількість переглядів: 696

Фото без опису

    Це все, що більшість людей знає про цих комах. Ці невтомні трудівниці запиляють більшість квіткових рослин нашої території. Користь від цієї роботи помічають всі: і дітлахи, з’ївши суницю чи чорну черешню, і бабусі, які бідкаються про ціну на гречану крупу, і молоді люди, які купують пакунок соняшникового насіння, із задоволенням, його лускаючи.   Всієї продукції рослин, якої не було б при відсутності бджіл, навіть не уявити.

    Є ще внутрішнє виробництво, яке відбувається в самому вулику. Там ці невтомні трудівниці, чаклуючи, виробляють мед, пергу, маточне молочко, прополіс, віск і як не хочеться про це говорити - бджолину отруту.

    Керують всім цим процесом пасічники. Вони є головними технологами виробництва.

    На даний час більшість медоносів обробляються від паразитів препаратами системної контактної дії, які не відрізняють бджіл від інших комах. В зв’язку з цим власники полів перед початком обробки повинні повідомити голів сільських рад на території яких знаходяться їхні поля за три дні, про час обробки, назву препарату, дозу і період піврозпаду.

    В свою чергу сільський голова і депутати сільської ради доводять цю інформацію до відома пасічників. І тут виникає наступне питання: яких пасічників повідомляти? Пасіки не паспортизовані. Пасічники приховують інформацію від сільських рад про наявність бджолосімей в господарстві. Бджола з пасіки, яка не зареєстрована (паспортизована), є дикою. Щоб уникнути казусів із загибеллю бджіл внаслідок господарської діяльності інших осіб, радимо:

  • Звертатися в органи паспортизації а саме: в Попільнянську районну державну лікарню ветеринарної медицини і сільські ради для реєстрації і видачі паспортів;
  • Відбір та пересилка проб патологічного матеріалу для лабораторного дослідження від отруєних бджолосімей пестицидами проводиться згідно затвердженим правилам. Ці правила є у ветеринарно-санітарному паспорті пасічника.

    Тоді ви будете вчасно попереджені про обробіток полів не пізніше, ніж за три доби. В разі загибелі комах, повідомити управління Держпродспоживслужби в Попільнянському районі НЕГАЙНО:

  • повідомляється регіональна лабораторія ветеринарної медицини м. Житомир;
  • керівник господарства (агроном);
  • бджоляр;
  • представник місцевої влади.

    Складається акт комісійного обстеження господарства (пасіки). Відбирається патологічний матеріал, пишеться супровідний лист в Українську лабораторію якості та безпеки продукції АПК. Адреса: Україна, 08162, Києво-Святошинський район, смт Чабани, вул. Машинобудівників, 7,  тел. 527-89-43.

    Відібраний матеріал опечатати, пронумерувати, додати до нього супровідний лист та акт комісійного обстеження і відправити в лабораторію не пізніше 1-2 діб з моменту відбору. Відправка патматеріалу здійснюється за кошти пасічника.

    В разі загибелі бджіл письмове звернення надсилати до управління Держпродспоживслужби в Попільнянському районі згідно до Закону України від 02.07.2015 року №577-VIII «Про внесення змін до Закону України «Про звернення громадян».

Т.в.о.начальника райдержлікарні                                                     П.А.Хомюк

 

Пам'ятку щодо профілактики отруєнь бджіл, порядок взаємодії аграріїв та пасічників, методичні рекомендації  можна переглянути   ТУТ...


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь