Попільнянська селищна рада
Житомирська область, Житомирський район

Зберегли для майбутніх поколінь

Дата: 17.07.2019 13:28
Кількість переглядів: 600

Фото без опису    Ці знімки зроблено у Голуб’ятині в кімнаті-музеї, яку кілька років тому, після закриття місцевої школи, переселили до центру культури і дозвілля. Тут зібрано десятки автентичних речей, якими багато років тому користувались жителі цього села.

    Створювався музей, як розповів виконуючий обов’язки сільського старости Михайло Грицай, сільськими школярами на чолі з директором школи Оксаною Лещенко та вчителькою Галиною Бовсуновською протягом тривалого періоду. Активно долучився до цієї справи і завгосп школи Олександр Свиридович.

    Якщо ще кілька років тому чимало речей, що експонуються, можна було знайти в комірчині чи на горищі старої хати, або й у вжитку старшого віку сільчан, то нині їх вже, як мовиться, і вдень з вогнем не відшукаєш. Як, наприклад, дерев’яні ночви, хлібна діжа і копистка, прядка, веретено, прач і рубель, рогачі і коцюба, дерев’яні ложки і совок, вишиванки на полотні і їхні ровесники - рушники, домоткані доріжки.

    Багато хто з молодих навіть чимало з цих слів не чув, а це ж все - наше минуле. Тому дуже добре зробили голуб’ятинці, що не дозволили розтягнути сільські скарби, а зберегли спільне надбання для майбутніх поколінь.

    - До створення музею, - розповідає Оксана Володимирівна, - долучилось все село. Хтось безпосередньо збирав речі і доводив їх, так би мовити, до музейного вигляду - багато що необхідно було відмивати і відчищати, реставрувати, прати, відбілювати, а хтось пропонував власну «старину» або підказував адреси, здебільшого хат, що розвалилися, де могло ще щось зберегтись. Саме в такий спосіб, наприклад, ми роздобули старий мисник з точеною оздобою.

    Цікаво, що діти до кожного експонату додавали ще й розповідь старших односельчан про ту чи іншу знахідку, або про людину, чиїми руками вона була створена.

    Двері шкільного музею ніколи не були зачинені. Крім історичних цінностей, у ньому постійно виставлялись ще й рукодільні роботи учнів. Нерідко діти залишали у музеї свої роботи навіть нічого не кажучи вчителям.

    Що не кажіть, а це гарний приклад для наслідування - і в плані створення музею, і в плані його збереження.

Марина КОРОТЕНЮК.

На знімках: колишня директорка Голуб’ятинської школи О. В. ЛЕЩЕНКО; із експозиції музею.



Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)

Додати коментар


« повернутися

Коментування статті/новини

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь