Попільнянська селищна рада
Житомирська область, Житомирський район

Робота влади не завжди помітна, а результати її зримі

Дата: 22.11.2019 10:06
Кількість переглядів: 662

Чим менше часу відділяє нас від виборів до місцевих рад, тим активніше люди розмірковують над тим, які обіцянки вдалося втілити в життя нинішній владі. Оскільки проблем у нас завжди вистачало, і мають вони, як правило, масштабний характер, то й зрушення у вирішенні їх помітні не завжди. До того ж, на жаль, не можна стверджувати однозначно, що й адміністративно-територіальна, освітня та медична реформи вже повсюдно показали очікувані результати.

Та не будемо, як кажуть, розпиляти увагу на все й одразу. Із першим заступником Попільнянського селищного голови Олександром ПІНЦОВИМ ми повели мову про те, як вирішуються в громаді питання, які він безпосередньо курирує, тобто архітектури, будівництва та житлово-комунального господарства.

- По-перше, я абсолютно не згоден з тим, що непомітно позитиву від децентралізації. Якщо, зрозуміло, ви саме її маєте на увазі, кажучи про адміністративно-територіальну реформу.

Хіба не є позитивом те, що значна частина податків і зборів тепер скеровується до місцевих бюджетів? За рахунок цього в повній мірі задовольняються фінансові потреби галузей освіти, медицини, культури і частково соціального захисту.

Коли, скажіть, протягом останніх двадцяти років перед об’єднанням громад проводились капітальні ремонти доріг між селами? А тепер проводяться.

- Хоч, на жаль, не в тих обсягах, які нашим дорогам необхідні.

- Згоден. Однак початок є. Щоправда, поки що багато часу і коштів витрачається на виготовлення необхідної документації для проведення будь-яких будівельних чи ремонтних робіт. Але ж жодним чином змінити це ми не спроможні - всі процедури прописані в законах.

- Та як би там не було, дороги ремонтуються.

- Так. І в першу чергу беремось за найзанедбаніші ділянки та найбільш завантажені транспортом. Приміром, у Ходоркові заасфальтували вулиці Савенці і Новобудову, у Сокільчі - вулицю Лесі Українки, у Новоселиці - Павлюченка, у Саверцях - Першотравневу і проїзд між Першотравневою та Шевченка, у селі Попільні - вулицю 40-річчя Перемоги. У селищі Попільні - Молодіжну, Ватутіна та частини вулиць Садової, Житомирської, Мічуріна, Каштанової і Вишневої. Завершити ці роботи плануємо у наступному році.

Також у селищі Попільні відремонтували проїжджі частини перехресть вулиць Першого Травня і Київської (біля лікарні) та Київської і Богдана Хмельницького (біля лісгоспу). У Миролюбівці завершили ремонт дороги, проєктно-кошторисну  документацію на яку виготовила сільська рада ще до об’єднання громад. У селі Попільні облаштували проїзд між вулицями Прикордонників та Центральною.

- Але ж не все це зроблено цього року?

- Звісно, що ні. Ці роботи виконано за період, що минув після виборів 2016 року.

- І в райцентрі зроблено, мабуть, більше, ніж у всіх інших селах разом узятих?

- Це цілком закономірно. По-перше, вже хоча б тому, що й вулиць у райцентрі значно більше, ніж у будь-якому селі.

По-друге, 56 відсотків доходів до бюджету надходить саме із селища. Та, врешті, й послуговуються райцентрівськими дорогами не лише місцеві мешканці. І до лікарні, й до інших організацій люди з усього району їдуть.

Також не варто забувати, що це лише початок. У найближчі роки ремонтні роботи продовжуватимуться. До того ж, я розповів про ремонти доріг, які в основному включають асфальтування. Та, крім них, у всіх селах регулярно проводяться ще й поточні - грейдерування, підсипання гранітним відсівом. І всі вулиці в усіх селах освітлюються в темну пору доби. І в кожному селі є комунальні працівники, які виконують роботи з благоустрою населених пунктів.

До місця сказати, що і в плані благоустрою, і в питаннях утримання бюджетних галузей ми активно співпрацюємо з депутатами вищих рівнів, місцевими господарниками, фермерами та підприємцями. Особливо відчутна допомога керівників сільгосппідприємств Якуба Алаудиновича Джанхотова, Анатолія Кузьмича Бойчука, Анатолія Миколайовича Березовського.

ТОВ «АСТ» у Парипсах частково замінило огорожу на кладовищі. ПСП «Саверці» відремонтувало дороги на вулицях Молодіжній, Лісовій та частково Першотравневій. Це і нам підмога, і люди від місцевих керівників турботу про себе відчувають.

З ініціативи та за підтримки депутата обласної ради Євгенія Вікторовича Жабокрицького встановлюються станції очистки води у навчальних закладах.

- І скільки таких вже діє?

- У Попільнянському ліцеї, Ходорківській та Парипській школах, планується також встановлення станції очистки води у школі села Попільні.

- Ознакою останніх років є й термосанація та модернізація шкіл і дошкільних закладів з метою енергозбереження?

- Безумовно. І цей ємкий і затратний процес нам вдалося втиснути в порівняно невеликі терміни. Так, у двох дитсадках селища Попільні, а також у Сокільчанському ДНЗ та в Попільнянському ліцеї проведено термосанацію. У Ходоркові, Сокільчі й Новоселиці та всіх дитсадках селища Попільні в дошкільних закладах встановлено економні твердопаливні котли.

У Сокільчанській і Строківській школах та в котельні дитсадка села Попільні замінили частину вікон, у Ходоркові перекрили навчальний заклад, а в Строкові - будинок культури. Для Сокільчанського дитсадка придбали ігровий майданчик, а також два їх встановили на вулицях у Попільні, в школі села Попільні частково замінили електропроводку.

Не обійшли увагою й Попільнянський центр культури та дозвілля, щоправда, обмежились тут поточним ремонтом. Зате придбали одяг для сцени і звукову апаратуру, мобільну сцену. Провели також ремонт у дитячій музичній школі. Та якось аж незручно перелічувати все це.

- Чому ж, що зроблено, те зроблено. Як, наприклад, не згадати про спортзал, реконструйований із майстерні у Попільні?

- Реконструювали. І приємно, що тепер він ніколи не пустує. Спорудили також поля для міні футболу у Попільні і в Новоселиці.

- А як гарно розчистили кладовище в Новоселиці!

- Цю роботу виконали на прохання жителів села, які також активно брали участь у розчищенні кладовища. При в’їзді в Попільню з боку Житомира облаштували обеліск загиблим прикордонникам.

На старому цвинтарі в Попільні встановили пам’ятники полеглим в роки Другої світової війни. До речі, відремонтували і опорядили пам’ятники загиблим воїнам і гетьману Самойловичу у Ходоркові, нині завершується реконструкція обеліска у Саверцях, опоряджено меморіальний комплекс у Голуб’ятині.

- Кілька років тому, пам’ятаю, чимало говорили про те, що конче необхідно розробити генеральні плани населених пунктів. Так балачками все й скінчилося?

- Звісно, що ні. Діло в тому, що робота селищної ради (та й влади загалом) це в основному непомітні широкому загалу процеси. Як правило, люди бачать лиш результати, а вся рутина залишається, як кажуть, за кадром.

Саме виготовлення тієї чи іншої документації і є тим самим закадровим процесом. Стосовно генпланів можу сказати, що процес пішов - перший етап, тобто розроблення схем планування населених пунктів, завершився. Хоча й попереду ще чимало роботи.

- Насамкінець смію нагадати, що незабаром зима, а вона завжди приходить несподівано і завдає чимало клопотів ожеледицями, снігопадами...

- Та зими в нас тепер такі прошені, що хай би вже й засніжило. Тим паче, що наше комунальне господарство має необхідні технічні засоби для розчищання доріг. А в селах у цьому плані співпрацюємо з місцевими господарниками.

Вела розмову Марина КОРОТЕНЮК.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь