Відкрити бізнес в Україні – відтепер не челлендж!
StartBusinessChallenge: вже 21 місто і більше 100 кейсів
Відкрити бізнес в Україні – відтепер не челлендж! Втілити це у реальність і створити більш сприятливий бізнес-клімат в країні є метою BRDO та одним із пріоритетів Уряду. Рік тому Офіс ефективного регулювання презентував PRO Платформу для більш ефективної онлайн-взаємодії держави й бізнесу. Сьогодні державний інфосервіс StartBusinessChallenge містить вже 100 бізнес-кейсів із покроковими інструкціями для започаткування власної справи, і всю необхідну достовірну інформацію для реєстрації бізнесу підприємці можуть отримати в єдиному місці – швидко і безкоштовно.
Інфосервіс допомагає підприємцям розібратися з необхідними документами та процедурами для легального відкриття власної справи. Згідно зі статистикою порталу, найбільш популярними бізнес-кейсами за останній рік стали кабінет сімейного лікаря, електрозарядка, міні-пекарня, ресторан, курси іноземних мов і дитячий садок. Примітно, що за відповідними КВЕД протягом січня-жовтня 2018 р. також спостерігалося зростання кількості суб’єктів підприємництва. Крім того, платформа акумулює інформацію щодо найбільш затребуваних процедур для бізнесу: від державної реєстрації ФОП, створення юридичної особи та реєстрації платником єдиного податку – до підключення до електромереж і реєстрації касового апарату.
Так, підключення до електромереж, оформлення земельної ділянки, отримання дозволів на будівництво та деякі аспекти оподаткування регулюються регуляторними актами на місцевому рівні. Тому експерти BRDO створили для органів місцевої влади можливість отримати доступ до своїх особистих кабінетів та надати мешканцям своїх міст максимально детальну інформацію для відкриття бізнесу: скільки процедур треба пройти і які документи отримати, куди саме звертатись, скільки це скоштує і займає часу тощо.
Сьогодні на Платформі вже активно працюють владні органи українських міст. Зокрема, Житомира, Миколаєва, Чернівців, Одеси, Дрогобича, Полтави, Попасної, Ужгорода та Лисичанська. Лідерами ж є Вінниця, Суми і Тернопіль, що локалізували вже всі 100 кейсів. Почали опрацьовувати свої перші кейси Київ, Обухів, Ірпінь, Хмельницький та Чернігів. Найпопулярнішими кейсами в регіонах є ресторан, дитсадок і служба таксі.