Акція «16 днів проти насильства»

Дата: 25.11.2020 14:45

Щорічно в Україні, з 25 листопада по 10 грудня включно, проводиться Міжнародна акція «16 днів проти насильства», яка з 1991 року підтримується міжнародною спільнотою. Дати початку та завершення акції вибрані не випадково. Вони створюють символічний ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства стосовно жінок та дії щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням прав людини.

(25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок; 10 грудня – Міжнародний день прав людини).

На жаль, ми живемо у світі де існує таке негативне явище, як насилля.

Насильство в сім’ї та жорстоке поводження із дітьми в сім’ї не така вже й рідкість. Насправді форма домашнього насильства існує у побуті дуже давно і поширена серед представників різних національностей, різного соціального та фінансового статусу, у сім’ях з різними світоглядами, світосприйняттям, релігійними вбачаннями.

Іноді ми не усвідомлюємо, що втягнуті в коло насильства, бо можемо не знати, що певні насильницькі акти щодо нас, порушують наші права, честь та гідність, не знаємо своїх прав, як зихистити себе.

Завдання акції -  привернути увагу громадськості до актуальних для українського суспільства проблем подолання насильства в сім’ї та жорстокого поводження з дітьми, так як найвищою цінністю будь–якої держави, у тому числі й України, є людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканність та безпека.