Державна стипендія імені Левка Лук’яненка

Дата: 28.12.2020 16:43

Фото без описуЗ метою забезпечення захисту прав, свобод і законних інтересів громадян України, незаконно затриманих, утримуваних Російською Федерацією, окупаційною адміністрацією Російської Федерації, яка встановила та здійснює загальний контроль на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях, Автономній Республіці Крим та місті Севастополі, звільнених з числа таких осіб, підтримки зазначених осіб та членів їх сімей Президентом України видано Указ від 7 грудня 2018 року № 417/2018 «Про державні стипендії імені Левка Лук’яненка», яким  затверджено Положення про державні стипендії імені Левка Лук'яненка.

Державну стипендію імені Левка Лук’яненка можуть отримувати громадяни України, незаконно затримані, утримувані Російською Федерацією, окупаційною адміністрацією Російської Федерації, яка встановила та здійснює загальний контроль на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях, Автономній Республіці Крим та місті Севастополі, на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях, Автономній Республіці Крим та місті Севастополі та/або на території Російської Федерації у зв’язку з громадською або політичною діяльністю зазначених осіб, пов’язаною з послідовною публічною позицією, спрямованою на відстоювання суверенітету та відновлення територіальної цілісності України, а також звільненим з числа таких осіб.

Державна стипендія призначається у розмірі трьох прожиткових мінімумів щомісячно. Також після звільнення з незаконного ув’язнення політичні «в’язні Кремля» отримують державну стипендію протягом року.

Зміни до Положення про державні стипендії імені Левка Лук’яненка, внесені Указом Президента України №573/2020 від 17 грудня 2020 року передбачають також скорочення терміну розгляду клопотань, а також уточнюють підстави для її призначення.