Нарада з питань організації взаємодії між органами соціального захисту та органами місцевого самоврядування в частині надання державної соціальної підтримки населенню.

Дата: 13.01.2021 11:43

12 січня 2021 року в Попільнянській селищній раді відбулася нарада з питань організації взаємодії між органами соціального захисту та органами місцевого самоврядування в частині надання державної соціальної підтримки населенню з 1 січня 2021 року.

В постанові КМУ від 28.10.2020 року №1035 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» зазначено перелік напрямків державної соціальної підтримки населення,  до порядку надання яких внесено суттєві зміни, а саме функцію прийому документів від громадян передано органам місцевого самоврядування.

З 01 січня 2021 року заяви з необхідними документами приймаються від громадян структурними підрозділами з питань соціального захисту населення районних держадміністрацій лише у разі надсилання їх поштою або в електронній формі. Заяви з необхідними документами приймаються уповноваженими посадовими особами виконавчого органу (старостами старостинських округів)  та посадовими особами центру надання адміністративних послуг, які передають їх протягом трьох робочих днів відповідному структурному підрозділу з питань соціального захисту населення.

На нараді розглядалися питання прийому документів уповноваженими посадовими особами виконавчого органу (старостами старостинських округів)  для:

- надання житлових субсидій (консультує заступник начальника Управління праці та соціального захисту населення Вакало В.П.);

- отримання пільг на тверде паливо, скраплений газ та комунальні послуги (консультує начальник відділу персоніфікованого обліку Управління праці та соціального захисту населення Бойченко Н.І.);

- надання допомоги особі, яка проживає разом з особою з інвалідністю  І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу;

- допомоги у зв`язку з вагітністю та пологами;

- допомоги при народженні дитини;

- допомоги при усиновленні дитини;

- допомоги на дітей одиноким матерям;

- допомоги на дітей, які перебувають під опікою;

- допомоги малозабезпеченим сім`ям;

- допомоги особам, які досягли пенсійного віку, але не мають права на пенсію;

- допомоги дітям при втраті годувальника;

- тимчасової допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів;

- одноразової винагороди жінкам, яким присвоєно почесне звання України «Мати-героїня»;

- щомісячної допомоги внутрішньо-переміщеним особам для покриття витрат на проживання;

- допомоги на дітей , які виховуються в багатодітних сім`ях;

- державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування;

- одноразової допомоги «Пакунок малюка»;

- щомісячної компенсаційної виплати непрацюючій особі, яка здійснює догляд за інвалідом І групи (консультує начальник відділу соціальних виплат Управління праці та соціального захисту населення Гаращук Л.І.).