Житомирщина в "червоній" зоні

Дата: 02.03.2021 09:49

1 березня 2021 року за результатами позачергового засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій було прийнято рішення про встановлення на території Житомирської області «червоного» рівня епідемічної небезпеки поширення COVID-19 та застосування передбачених для цього рівня обмежувальних протиепідемічних заходів. Ухвалення цього рішення обумовлене ускладненням епідемічної ситуації в регіоні : упродовж останніх трьох днів встановлено завищений показник коефіцієнту виявлення випадків інфікування COVID-19 та показник рівня госпіталізації.

Отже, з 3 березня 2021 року ( з 00 годин 00 хвилин) на території Житомирської області забороняється :

відвідування закладів освіти, крім закладів дошкільної освіти, спеціальних закладів освіти та учнів 1 - 4 класів закладів загальної середньої освіти;

діяльність непродовольчих ринків;

приймання відвідувачів у закладах громадського харчування (дозволяється здійснення адресної доставки замовлень та замовлень на винос )

приймання відвідувачів у торговельно-розважальних центрах та інших закладах розважальної діяльності;

приймання відвідувачів закладів культури і проведення культурних масових заходів ( крім роботи автоконцертів, автокінотеатрів, історико-культурних заповідників)

приймання відвідувачів у спортивних залах, фітнес-центрах, басейнах;

проведення всіх масових (розважальних, спортивних, соціальних, рекламних та інших) заходів;

робота закладів громадського харчування та місць для харчування в готелях з 11-ї години до 6-ї години наступної доби, крім надання послуг з харчування в готельному номері за замовленням клієнтів;

Варто зазначити, що лише неухильне дотримання карантинних обмежень та базових протиепідемічних заходів ( використання захисних масок і респіраторів, дотримання елементарних правил гігієни з використанням антисептиків і дезінфектантів, дотримання соціальної дистанції та уникнення місць масового скупчення людей) дозволить стабілізувати епідемічну ситуацію та повернути область до помаранчевої або жовтої зони, що суттєво послабить діючі карантинні обмеження та заборони.