До відома суб’єктів господарювання!

Дата: 17.05.2021 15:59

З метою підтримки застрахованих осіб, у зв’язку із запровадженням на території окремих адміністративно-територіальних одиниць  обмежувальних протиепідемічних заходів, що призвели до тимчасового зупинення діяльності суб’єктів господарювання, прийнято Закон України «Про надання допомоги застрахованим особам на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» від 30.03.2021 № 1358- IХ, який набув чинності 09.04.2021.

Надання допомоги застрахованим особам здійснюється згідно із Порядком  надання допомоги застрахованим особам на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 (далі – Порядок), затвердженого постановою КМУ від 7 квітня 2021 р. № 328 «Про додаткові заходи соціальної підтримки застрахованих осіб на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» .

Відповідно до Порядку:

Допомога надається найманим працівникам суб’єкта господарювання або фізичним особам — підприємцям, основний вид економічної діяльності яких зазначений першим у відомостях з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань станом на останній день місяця, який передує місяцю, в якому подається заява на отримання допомоги (далі — заява), та відповідає видам, визначеним у переліку основних видів економічної діяльності, стосовно яких здійснюються обмежувальні протиепідемічні заходи.

ПЕРЕЛІК основних видів економічної діяльності, стосовно яких здійснюються обмежувальні протиепідемічні заходи, запроваджені з метою запобігання поширенню на території окремих адміністративно-територіальних одиниць гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, що призводять до тимчасової зупинки роботи суб’єктів господарювання, в яких працюють застраховані особи, та фізичних осіб – підприємців, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 7 квітня 2021 № 329. «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 9 грудня 2020 р. № 1236»

Застрахована особа має право звернутися із заявою протягом 30 днів з дня запровадження на території відповідного регіону обмежувальних протиепідемічних заходів.

Заява формується та подається застрахованою особою в електронній формі через Єдиний державний вебпортал електронних послуг “Портал Дія” https://diia.gov.ua/

Для  отримання   послуги на порталі:

- знадобиться кваліфікований електронний підпис для авторизації у порталі;
- зареєструватися чи авторизуватися, якщо особа вже зареєстрована, у кабінеті громадянина на diia.gov.ua за допомогою електронного підпису або BankID   https://id.diia.gov.ua

- у розділі “Послуги” обрати “Одноразова матеріальна допомога ФОПам та найманим працівникам” (відповідно до п.6 Порядку розпочне діяти орієнтовно з 19.04.2021) ;

"Дія" автоматично перевірить дані в Реєстрі застрахованих осіб Пенсійного фонду України на відповідність умовам отримання допомоги;

- необхідно підтвердити поточне місце роботи; ввести номер гривневого рахунку застрахованої особи у форматі IBAN;

- перевірити та надіслати заповнену заяву;

- отримати кошти можна лише на особистий рахунок після отримання  повідомлення про зарахування виплати в банк.

Заява також може бути подана застрахованою особою електронній формі,  з використанням мобільного додатка Порталу Дія.

Для подання заяви з використанням мобільного додатка Дія застрахованій особі необхідно встановити мобільний додаток Дія на електронному носії, критерії якого підтримують його використання, та пройти електронну автентифікацію.

Форма Заяви про виплату допомоги застрахованим особам викладена у
Додатку 1 до Порядку надання допомоги застрахованим особам на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.

Допомога надається у 2021 році одноразово у сумі 8 тис. гривень.