З 1 вересня 2021 року розпочинається одноразове (спеціальне) добровільне декларування або так звана податкова амністія

Дата: 13.08.2021 14:19

Бердичівська ДПІ інформує, що з 1 вересня 2021 року розпочинається одноразове (спеціальне) добровільне декларування або так звана податкова амністія.

Нагадаємо, що одноразове декларування запроваджене змінами, які внесла Верховна Рада України, ухваливши Закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо стимулювання детінізації доходів та підвищення податкової культури громадян шляхом запровадження одноразового (спеціального) добровільного декларування фізичними особами належних їм активів та сплати одноразового збору до бюджету».

Добровільному декларуванню підлягають грошові активи фізичної особи, майно/майнові права, які відповідають наступним критеріям:

-         розміщені на території України та/або за її межами;

-         були одержані/набуті за рахунок доходів, що підлягали в момент їх нарахування (отримання) оподаткуванню в Україні;

-         з яких не були сплачені податки і збори, або сплачені не в повному обсязі;

-         які не були задекларовані протягом будь-якого з податкових періодів до 1 січня 2021 року.

Задекларувавши активи, декларант повинен буде сплатити збір з одноразового (спеціального) добровільного декларування, розмір якого значно менше ніж встановлений законодавством податок на доходи фізичних осіб. Загальна ставка одноразового збору – 5%, для закордонних активів – 9%, для  активів у вигляді облігацій внутрішньої державної позики – 2,5%.

Одноразове добровільне декларування відбуватиметься з 1 вересня 2021 року до 1 вересня 2022 року. Саме протягом цього періоду громадяни зможуть подати добровільну декларацію до Державної податкової служби України.

Бердичівська ДПІ ГУ ДПС у Житомирській області