Пам’ятка про правила пожежної безпеки в побуті

Дата: 25.11.2021 10:24

Шановні громадяни, пам’ятайте : чимала кількість горючих матеріалів в оселях формує значне горюче навантаження й створює  умови для швидкого поширення пожежі. А наш сучасний побут насичений різними електроприладами, що за неправильної експлуатації , пошкодження чи роботи в аварійних режимах також здатні призвести до виникнення пожеж. Однак, у більшості випадків вирішальним є особиста обережність кожного та уважність до власної безпеки.

З огляду на це слід запам’ятати та виконувати основні вимоги пожежної безпеки:

• не куріть у ліжку;
  • пильнуйте за станом та справністю електромережі;
  • у разі виходу з приміщення не залишайте увімкненим телевізори, праски, обігрівачі, пральні машини тощо;
  • не перевантажуйте електромережу, не вмикайте одночасно побутові споживачі великої потужності, не використовуйте саморобні побутові електроприлади;
  • не залишайте дітей без нагляду та не дозволяйте їм бавитися сірниками, запальничками та іншими небезпечними побутовими предметами;
  • подбайте про захист помешкання при користуванні пічним опаленням: вчасно ремонтуйте печі, оштукатурюйте комени, розмістіть перед топковим отвором негорючий металевий лист розміром не менше 0.5х0.7 м, попіл з топок необхідно заливати водою та виносити у спеціально відведені місця, не висипати поблизу будівель;
  • монтаж та встановлення газового обладнання повинні виконувати фахівці відповідного профілю;
  • при виявленні у приміщенні запаху газу слід негайно припинити його подавання, викликати аварійну газову службу і провітрити приміщення. До усунення несправності у приміщенні забороняється запалювати сірники, палити, застосовувати відкритий вогонь, вмикати електроприлади.

Пам’ятайте, чимало пожеж, особливо з трагічними наслідками, виникають уночі, тому щовечора необхідно:

• вимикати всі можливі електроприлади та газові прилади;
  • упевнитися , що безпосередньо біля ліжка , впритул до ковдри, не стоять електроприлади;
  • переконатися, що вогонь у печах догорів.

Майже кожній пожежі можна запобігти! Для цього слід максимально чітко виконувати вимоги пожежної безпеки. Крім того, кожному необхідно знати дії під час пожежі: спосіб виклику пожежно-рятувальної служби, уміти гасити загорання на початкових етапах первинними засобами пожежогасіння чи підручними засобами, знати безпечні шляхи виходу з приміщення.

Дотримуйтесь правил пожежної безпеки в побуті!

Бережіть своє майно від пожежі!

У випадку пожежі телефонуйте 101