Попільнянська селищна рада
Житомирська область, Житомирський район

Глобальна кампанія «16 днів проти гендерного насильства»

Дата: 26.11.2021 13:58
Кількість переглядів: 420

Фото без опису

 

Тема насильства щодо жінок знаходиться сьогодні в центрі уваги громадськості всього світу. Насильство по відношенню до жінок – це порушення прав і свобод людини. Цього року виповнюється 30 років глобальної кампанії 16 днів. Основна увага інформаційних кампаній в 2021 році буде зосереджена на припинення насильства у сфері праці, в приватних та громадських місцях, і темі вбивства жінок. Жінки мають право на світ роботи, вільний від насильства і домагань.

 

З історії виникнення кампанії 16 днів:

25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством по відношенню до жінок ( Згідно з Резолюцією Генеральної Асамблеї ООН, 1981 р.)

2 грудня – Всесвітній день боротьби проти рабства

6 грудня – річниця вбивства жінок в Монреалі – Національний День пам’яті і Боротьби з насильством над жінками. В цей день у 1989 році в Монреальському університеті 25-річний чоловік відкрив стрілянину з автомата, внаслідок чого загинуло 14 жінок та 13 було поранено. Перед тим, як застрелитися, чоловік написав передсмертного листа, в якому виступив проти жінок.

10 грудня – Міжнародний день захисту прав людини ( святкування Всесвітньої декларації прав людини 1948 р.)

 

За даними Національної поліції України, за 12 місяців 2020 року надійшло 208 784 звернень щодо домашнього насильства; складено 133 690 адміністративних протоколів за ст. 173-2 КУпАП; винесено 42 179 термінових заборонних приписів щодо кривдників; на обліку перебуває 81 968 кривдників. У 2020 році також спостерігалася тенденція щодо зростання кількості облікованих кримінальних правопорушень, пов’язаних із домашнім насильством: за цей період зафіксовано 3 972 таких порушення (за аналогічний період 2019 року – 2 554 порушення), а також – 2 213 облікованих кримінальних правопорушень за статтею 126-1 Кримінального кодексу України «Домашнє насильство» (за аналогічний період 2019 року – 1 068).

На Національній гарячій лінії з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації, роботу якої впроваджує ГО «Ла Страда-Україна», в 2020 році надано 29 511 консультацій, з яких 95,7% безпосередньо стосувалися питання домашнього насильства. Згідно з даними, наданими ГО «Ла Страда-Україна», в 2020 році на Національну гарячу лінію з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації надійшло 119 звернень українських громадян щодо насильства за кордоном (від 99 жінок та 20 чоловіків). Найбільше дзвінків, а саме 25%, надійшло з Польщі. Іншими країнами, з яких надходила велика кількість дзвінків, були: США, Іспанія, Чехія, Канада, Італія, Російська Федерація. Поодинокі звернення надходили також із Йорданії, Малайзії, Німеччини, Франції та інших країн. Висновок Категорія українських громадян, які постраждали від домашнього насильства за кордоном, випадає з поля зору органів державної влади, тому вони є незахищеними від злочину, а кривдники залишаються непокараними.

 

Створення безпечного середовища для життя, роботи та розвитку жінкам та дівчатам в Україні стало важливим завданням для керівників місцевих органів влади. На сьогодні в Україні почали відбуватися заходи по створенню спеціалізованих служб допомоги жінкам та дітям, які стали жертвами домашнього насильства та насильства за ознакою статі: притулки для тимчасового перебування, денні центри для отримання юридичної та психологічної допомоги, мобільні бригади фахівців для оперативного втручання в ситуацію насильства щодо жінок, дітей, людей з інвалідністю, осіб похилого віку.

 Громадські організації не стоять осторонь цієї проблеми, проводять активну роботу з питань просвіти населення щодо важливості ратифікації Стамбульської конвенції, яка удосконалить систему захисту жінок від домашнього та гендерно зумовленого насильства в Україні.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь