Про тарифи на водопостачання, водовідведення та вивезення твердих побутових відходів.

Дата: 30.11.2021 20:16

У зв’язку з коментарями у мережі  інтернет Попільнянська селищна рада надає своє роз’яснення з приводу підвищення тарифу на централізоване водопостачання, водовідведення та вивезення твердих побутових відходів.

23 листопада 2021 року виконкомом Попільнянської селищної ради було прийнято рішення  № 176 про підвищення тарифів на водопостачання, водовідведення та вивезення твердих побутових відходів, яке вступило в дію з моменту опублікування на офіційному сайті Попільнянської селищної ради 30 листопада 2021 року.

Слід зауважити, що повідомлення про намір здійснити підвищення тарифів було опубліковано на офіційному сайті Попільнянської селищної ради 12 листопада 2021 року.

В повідомленні було викладено детальний аналіз ситуації, яка склалася в КП «Гарант».
         Зауваження і пропозиції щодо планових тарифів на 2022 рік від фізичних та юридичних осіб приймалися протягом 8 календарних днів з дня опублікування наміру про зміну тарифу. Але ми не отримали жодного зауваження чи пропозиції.

На сьогодні діючі тарифи не відшкодовують фактичні витрати. В результаті змін у ціновій ситуації на ринку електричної енергії, оплати праці, що мають постійний характер та не залежать від господарської діяльності підприємства, планові витрати підприємства на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення зросли.

Для порівняння - мінімальна заробітна плата становила в

2017 році - 3200,00 грн.,

2019 році - 4173,00 грн.,

з грудня  2021 року - 6500,00 грн.,

тобто зросла на 103% порівняно з 2017 роком, або на 56% порівняно з 2019 роком.

Подібна ситуація і з електроенергією:

2017 рік - 2,0742 грн./кВт/год,

2019 рік - 2,748 грн./кВт/год,

2020 рік - 3,475 грн./кВт/год,

тобто ціна електроенергії зросла на 67% з 2017 року та 26% з 2019 року, а вже в листопаді 2021 року становить 5,38 грн/кВт/год.

На сьогоднішній день діючий тариф лише на 37% відшкодовує собівартість послуги централізованого водопостачання та на 64 % послуги водовідведення.

Невідповідність діючих тарифів на послуги з водопостачання та водовідведення їх реальній собівартості тягне за собою нестачу обігових коштів, що надходять від реалізації наданих послуг та утворення заборгованості за спожиті послуги, матеріали та податки.

Для порівняння, у наших сусідів у місті Сквирі, тарифи, прийняті 6 листопада 2020 року, тобто ще рік тому, становлять

- централізоване водопостачання 23,03 грн./куб.м.;

- централізоване водовідведення 38,90 грн./куб.м.

Що стосується вивезення твердих побутових відходів, то на даний час існуючий тариф також є збитковим і не відшкодовує витрати, необхідні для нормального функціонування підприємства.

Новий же тариф на вивезення твердих відходів – 143,00 гривні за куб. метр означає, що при нормі 0,11 куб. метра відходів на 1 людину, плата становитиме 15,73 гривні на місяць, а отже, сім`я з трьох осіб сплачуватиме 47,19 гривень на місяць.

Основними причинами невідповідності фактичної собівартості діючого тарифу є:

• підвищення рівня мінімальної заробітної плати з 1378 гривень(в 2016 році) до 6500 гривень (з грудня 2021 року) на 371,7%;
  • ріст ціни на паливно-мастильні матеріали з 13,75 гривень за літр до 22,50 гривень на 63,6%;
  • збільшення ставки екологічного податку;
  • збільшення суми загальновиробничих та адміністративних витрат.

Загалом, діючий тариф забезпечує відшкодування витрат підприємства лише на 39,6%.

Виходячи із наведених фактів і було прийняте рішення про підвищення вищезгаданих тарифів.