Європейський суд з прав людини узяв до розгляду позов України проти росії.

Дата: 03.08.2022 14:47

Фото без описуЄвропейським судом з прав людини відкрито провадження у справі «Україна проти росії (Х)» за заявою № 11055/22. Позов стосується порушень прав людини на початковому етапі війни і описує події від початку російського вторгнення 24.02.2022 до фактичного виведення її сухопутних військ з околиць Києва та інших міст на півночі 07.04.2022.

У межах позову вимагається, окрім повного виведення російських військ, присудження грошової компенсації потерпілим сторонам.

На першому етапі російського вторгнення збитки становили щонайменше 80 мільярдів доларів США.

Відтак, наразі здійснюється збір доказової бази безпрецедентного обсягупорушень російською федерацією прав і свобод людини на території України.

Щоб зафіксувати порушення прав людини та/або скоєний злочин необхідно:

- Описати факт порушення прав людини загарбником;

- Долучити наявні докази: фото, відео, документи, інформацію про свідків, жертв події.

Відповідні органи виконавчої влади здійснюють подання Міністерству юстиції України інформації щодо порушень російською федерацією прав людини в ході широкомасштабного вторгнення на територію України.

Для ефективного збору і обробки інформації про порушення прав людини російською федерацією в Україні створено вебплатформу humanrights.gov.ua.

На міжурядовій платформі представники правозахисних організацій, експерти у сфері прав людини, представники наукової спільноти та всі, хто володіють інформацією про факти порушень прав людини або ж став жертвою чи свідком таких подій зможуть подати відповідну інформацію за чіткою формою.