Паління трави можуть кваліфікувати як «диверсія»

Дата: 06.09.2022 17:03

Вогонь та дим шкодить навколишньому середовищу, знищує усе живе, забруднює повітря, а у період воєнного стану паління трави можуть кваліфікувати як «диверсія» тому, що такі дії становлять додаткову небезпеку, відволікають від виконання бойових завдань підрозділи рятувальників, військових та правоохоронців, а відтак, знижують обороноздатність країни.

13 березня 2022 року було внесено зміни до Кримінального кодексу України (далі - ККУ), які посилюють відповідальність за злочини проти основ національної безпеки в умовах воєнного стану. Це передбачено ч. 2 ст. 113 ККУ (вчинення з метою ослаблення держави вибухів, підпалів або інших дій, спрямованих на масове знищення людей, заподіяння тілесних ушкоджень чи іншої шкоди їхньому здоров’ю, на зруйнування або пошкодження об’єктів, які мають важливе народногосподарське чи оборонне значення вчинені в умовах воєнного стану або в період збройного конфлікту).

Законом внесено зміни до статей 77 та 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, згідно з якими штраф:

• за порушення вимог пожежної безпеки в лісах становить від 90 до 270 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1530 – 4590 грн.);
  • пошкодження лісу внаслідок необережного поводження з вогнем, що призвело до виникнення лісової пожежі, карається -у розмірі від 270 до 900 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (4590 – 15300 грн.);
  • самовільне випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із природною рослинністю або її залишків та опалого листя на земельних ділянках, у смугах біля автомобільних доріг і залізниць та у парках тягне за собою штраф у розмірі від 180 до 360 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (3060 – 6120 грн.).