26 листопада - День пам'яті жертв Голодомору

Дата: 25.11.2022 15:25

Щорічно в четверту суботу листопада Україна вшановує пам’ять загиблих від Голодомору 1932-1933 років та масових штучних голодів 1921-1923 і 1946-1947 років.

Нинішнього року пам’ятна дата припадає на 26 листопада. У цей день о 16:00 всіх українців запрошують долучитись до Загальнонаціональної хвилини мовчання, а також до традиційної акції "Запали свічку!" як вияв скорботи за загиблими, віри в перемогу України й готовності докласти зусиль, щоб геноциди більше не повторювалися.

90 років тому попередник путінського режиму, режим сталінський вчинив в Україні Голодомор, загубивши мільйони життів українців. Нині рашисти переслідують ту саму мету – геноцид Українського народу. агресор хоче знищити нашу ідентичність, культуру та мову. Щоб запобігти повторення таких трагедій, маємо берегти пам’ять про тих, хто став жертвою, та боротися проти тих, хто знову вчиняє злочини проти людства.

Але зараз Україна і світ – інші. Ми маємо власну державу та Збройні сили, підтримку світу, військову, фінансову, дипломатичну допомогу. І найголовніше – згуртованість народу. Тому ми вистоїмо й переможемо.