Попільнянська селищна рада
Житомирська область, Житомирський район

Триває щорічна планова кампанія протиепізоотичних заходів на пасіках

Дата: 25.04.2023 16:00
Кількість переглядів: 107

Фото без опису

Постановою Кабінету Міністрів України від 23.04.2008 року № 413 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення протиепізоотичних заходів, та переліку послуг спеціалістів ветеринарної медицини, які провадять ветеринарну практику, за здійснення обов'язкових або необхідних протиепізоотичних заходів та розмірів їх оплати» (далі – Постанова № 413) визначено, що лабораторно-діагностичні дослідження на американський гнилець, європейський гнилець, нозематоз, акарапідоз, вароатоз проводяться за рахунок коштів державного бюджету (безоплатно).

Зразки відбираються у кількості 10% від наявних бджолосімей відповідно до Правил відбору зразків патологічного матеріалу, крові, кормів, води та пересилання їх для лабораторного дослідження, затвердженими Головою Державного департаменту ветеринарної медицини Мінсільгосппроду України від 15 квітня 1997 року № 15-14/111.

При цьому лабораторні дослідження на вароатоз, нозематоз, акарапідоз проводяться мікроскопічним методом і не потребують специфічних засобів лабораторної діагностики, специфічних реагентів, діагностикумів та тест-систем.

Відповідно до статті 34 Закону України «Про бджільництво», ветеринарно-санітарне обслуговування бджільництва здійснюється спеціалістами ветеринарної медицини або під їх контролем власниками пасік чи пасічниками (клінічний огляд бджолосімей та відбір зразків).

Відбір зразків для лабораторних досліджень в рамках виконання Плану протиепізоотичних заходів до 15 травня поточного року проводиться безкоштовно, а тому виставляти власнику пасіки рахунок для оплати за виклик спеціаліста ветеринарної медицини Держпродспоживслужби є неправомірним.

Також останнім часом до Держпродспоживслужби почали надходити скарги від власників пасік щодо проведення клінічного огляду бджолосімей та сплати коштів за клінічний огляд.

Тому Держпродспоживслужба розробила алгоритм дій на, що орієнтуватися пасічникам (додається).

З графіком проведення планових протиепізоотичних заходів на пасіках можна ознайомитись на сайті ГУ ДПСС в області.

Зокрема пасічники скаржаться на те, що працівники державних установ Держпродспоживслужби змушують сплачувати пасічників кошти за клінічний огляд всіх бджолосімей при цьому сам кліногляд не проводячи і при цьому часто тарифи за таку послугу є завищеними.

Довідково:

1. Сплата коштів за проведення клінічного огляду бджолосімей  відбувається відповідно до наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України від 13.02.2013 № 96 у редакції наказу Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 25.02.2021 № 395, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 12.03.2021 за № 315/35937.

2. Кошти сплачуються лише за ту кількість бджолосімей, яка була фактично оглянута спеціалістами ДПСС.

3. Клінічний огляд бджолосім’ї включає в себе візуальний огляд спеціалістом ветеринарним медицини гнізд бджіл (в середині вулика), їх розплоду – 2-3-х стільників (рамок), спостереження за їх поведінкою з метою виключення або встановлення підозри на інфекційні, паразитарні чи незаразні хвороби.

Крім того, за наявною у Держпродспоживслужби інформацією ветеринарні спеціалісти державних установ ветеринарної медицини, що належать до сфери управління головних управлінь Держпродспоживслужби в  областях при проведенні планових протиепізоотичних заходів на пасіках змушують власників бджолосімей писати заяву на проведення таких заходів.

Звертаємо Вашу увагу, що такі дії з боку ветеринарних фахівців не передбачені чинним законодавством України в галузі ветеринарної медицини, атому є неправомірними і виставляти рахунок власнику пасіки на оплату послуг з виклику ветеринарного спеціаліста є незаконною.

4. У випадку якщо фахівці Держпродспоживслужби не мають відповідних навичок поводження з бджолами для проведення клінічного огляду самостійно, такий огляд можна провести під контролем пасічника.

Сплата коштів за проведення фахівцями Держпродспоживслужби клінічного огляду бджолосімей відбувається відповідно до наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України від 13.02.2013 № 96 у редакції наказу Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 25.02.2021 № 395, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 12.03.2021 за № 315/35937.

Наказом визначено, що розміри плати за послуги, які надаються територіальними органами та бюджетними установами, що належать до сфери управління Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, розраховуються виходячи з розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб на 01 січня календарного року.

Також повідомляємо, що розміри плати за послуги, які надаються територіальними органами та бюджетними установами, що належать до сфери управління Держпродспоживслужби визначені без урахування податку на додану вартість, який справляється відповідно до Податкового кодексу України і є однаковими для всіх регіонів України.

Прожитковий мінімум для працездатних осіб станом на 01.01.2023 року становить – 2684 грн.

Таким чином, на сьогоднішній день вартість клінічного огляду бджолосімей без урахування ПДВ становить:

  • 1-10 бджолосімей – коефіцієнт  0,02137 (57,35 грн за бджолосім’ю);
  • 11-20 бджолосімей – коефіцієнт 0,25698 (689,73 грн за пасіку);
  • 21-50 бджолосімей – коефіцієнт 0,31408 (842,99 грн за пасіку);
  • 51-100 бджолосімей – коефіцієнт 0,35977 (965,62 грн за пасіку);
  • за кожні наступні 100 бджолосісей – коефіцієнт 0,28553 (766,36 грн).

З огляду на вищезазначене просимо забезпечити проведення планових протиепізоотичних заходів на пасіках до 15 травня поточного року в повному обсязі відповідно до Плану протиепізоотичних заходів на 2023 рік.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь