З Днем вишиванки!

Дата: 18.05.2023 10:41

Сьогодні, 18 травня, українці відзначають День вишиванки.

День вишиванки в Україні ‒ яскраве патріотичне загальнонародне свято. Відзначають його щороку у третій четвер травня.

Найпоширенішою традицією Дня вишиванки є демонстрація національного українського одягу. Вишиванка символізує багаторічні українські традиції та самоідентифікацію.

Започаткували День вишиванки у 2006 році на підтримку традиційного українського одягу та вшанування національної культури.

Традиційно цього дня українці одягають вишиваний одяг як на роботу, так і на відпочинок та святкування.

Хоча, зважаючи на воєнний стан, цього року масових святкувань у День вишиванки в Україні не буде, більшість українців, все ж, продемонструють свою ідентичність та національну єдність, одягнувши вишиванку.

День вишиванки нині свято не лише національне, а й міжнародне, оскільки його відзначають українці у різних куточках світу. Активно долучаються й представники інших народів на знак солідарності з Україною.