A A A K K K
для людей із порушенням зору
Попільнянська селищна рада
Житомирська область, Житомирський район

18 жовтня – Європейський день боротьби з торгівлею людьми

Дата: 18.10.2023 08:37
Кількість переглядів: 91

Фото без опису

Європейський день протидії торгівлі людьми започаткований 18 жовтня 2007 року Європейським Парламентом як день консолідації діяльності з підвищення рівня обізнаності щодо феномену торгівлі людьми та небайдужості громадськості до цього явища.

Європейський день боротьби з торгівлею людьми – це день, що є нагадуванням про актуальність проблеми торгівлі людьми: сучасною формою рабства і порушенням прав людини. Запобігти цьому явищу можливо об’єднавши зусилля у переслідуванні злочинців, наданні допомоги постраждалим, веденні превентивної роботи.

Військові дії, економічна нестабільність, підвищення мобільності населення, у тому числі з метою трудової міграції, зростання рівня безробіття, збільшення доступу населення до інформаційних мереж сприяють поширенню торгівлі людьми.

Торгівля людьми є найшвидше зростаючою кримінальною діяльністю у світі. Саме Україна була першою з країн у Європі, яка у 1998 році встановила кримінальну відповідальність за торгівлю людьми. У Кримінальному кодексі України покарання за торгівлю людьми передбачено статтею 149, яка передбачає, що злочини, пов'язані з торгівлею людьми, караються позбавленням волі на строк від 3 до 15 років та визначає ці злочинні дії як вербування, переміщення, переховування, передачу або одержання людини, вчинені з метою експлуатації, з використанням обману, шантажу чи уразливого стану особи.

Нагадаємо, що 17 листопада 2005 року була підписана Конвенція Ради Європи «Про боротьбу з торгівлею людьми».

Метою торгівлі людьми є експлуатація – використання людини без її добровільної згоди. Досить часто людей просто обманюють, вводять у боргову кабалу та примушують виконати роботу, надати послугу і все лише з метою фінансової наживи злочинців.  

Постраждати від торгівлі людьми може будь-яка особа, незалежно від її статі та віку. Жінки та чоловіки стають жертвами трудової та сексуальної експлуатації. Дітей змушують красти, жебракувати, використовують для проституції, навіть для вилучення органів.

Якщо ви чи ваші знайомі стали жертвою торгівлі людьми або ви володієте інформацією щодо таких злочинів негайно повідомте за телефонами Національної безкоштовної «гарячої лінії» з питань протидії торгівлі людьми (працює щодня з 08:00 до 20:00):

  • 527 (з мобільних телефонів в Україні)
  • 0-800-505-501 (із стаціонарних телефонів в Україні)

АБО на електронну адресу: 527.org.ua

Єдиний контакт-центр системи безоплатної правової допомоги – 0-800-213-103 (безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів)


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь