Відповідальність за незаконну вирубку хвойних дерев
З наближенням Новорічних і Різдвяних свят спостерігаються непоодинокі факти самовільних порубок хвойних дерев.
Положенням чинного природоохоронного законодавства передбачена адміністративна відповідальність за незаконну вирубку хвойних дерев.
Так, відповідно до статті 65 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП) за незаконну порубку і пошкодження дерев, у тому числі хвойних порід, на винну особу може бути накладено штраф: на громадян від тридцяти до шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від ста п’ятдесяти до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Варто відмітити, що у випадку вчинення вищезазначеного правопорушення громадянином, якого протягом року було піддано адміністративному стягненню за незаконну порубку і пошкодження дерев хвойних порід, тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від шістдесяти до дев’яноста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від шестисот до дев’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Крім цього, за порушення порядку придбання чи збуту об’єктів рослинного світу (новорічних ялинок) без документів також передбачена відповідальність згідно статті 88-1 КУпАП, яка тягне за собою накладання штрафу - від тридцяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Мобільні рейдові групи із державної лісової охорони, екологів і поліції активно проводять профілактичні заходи (рейди), щоб умови заготівлі, перевезення та реалізації ялинок були на законних підставах.
Не підтримуйте нелегальних продавців та стихійну торгівлю. Варто пам’ятати, що підприємці, які здійснюють транспортування і продаж хвойних дерев, повинні мати при собі накладну з лісництва, товарно-транспортну накладну, сертифікат радіаційного обстеження дерев, дозвіл на торгівлю з мокрою печаткою, а на зрізі кожного дерева повинний бути електронний чип зі штрих-кодом лісового господарства, де його виростили.