Попільнянська селищна рада
Житомирська область, Житомирський район

СТАРТУВАЛА ВСЕУКРАЇНСЬКА ІНФОРМАЦІЙНА КАМПАНІЯ ІЗ ЗАХИСТУ ПРАВ СПОЖИВАЧІВ СТРАХОВИХ ПОСЛУГ “ЗНАЙ СВОЇ ПРАВА: СТРАХУВАННЯ”

Дата: 11.07.2024 09:28
Кількість переглядів: 99

 

Фото без опису

Сьогодні почалася Всеукраїнська інформаційна кампанія із захисту прав споживачів страхових послуг “Знай свої права: страхування”, яку організовує Національний банк України. 

Тема страхування та страхових послуг залишається мало висвітленою для споживачів. Більшість українців користуються лише страхуванням, обов’язковість якого визначена законодавчо, або таким, що обирають для споживача інші організації.

Ключове завдання та мета кампанії “Знай свої права: страхування” – захист прав страхувальників та поліпшення знань споживачів про страхові послуги. У її межах споживачі отримають роз’яснення щодо таких питань: 

  • як обрати страхову компанію;
  • на що звертати увагу під час укладення договору страхування;
  • де шукати і як отримати вичерпну інформацію про страхові продукти; 
  • як діяти, коли трапився страховий випадок, щоб уникнути проблем зі страховими виплатами від страховика;
  • що таке франшиза у страхуванні та чому варто звертати увагу на її наявність і розмір, зазначені в договорі;
  • як діяти під час зіткнення з нав’язуванням договору страхування чи порушенням прав споживача.

Також Національний банк разом із партнерами розповість про зміни, які очікують споживачів страхових послуг у зв’язку з оновленням законодавства. 

Одним із пріоритетів Національного банку як регулятора страхового ринку є оновлення застарілого законодавства, яке не відповідало потребам учасників ринку та запиту споживачів страхових послуг. 01 січня 2024 року введено в дію новий Закон України “Про страхування”, перехідний період адаптації норм якого закінчується 01 липня 2024 року. Водночас 17 червня 2024 року була ухвалена нова редакція Закону України “Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів”. Нове законодавство не лише підвищує стійкість страхового ринку, а й передбачає значний перелік вимог до страховиків щодо обов’язкового розкриття для споживачів вичерпних відомостей про умови договорів страхування.

“Національний банк захищає права споживачів фінансових послуг і проводить систематичну роботу, спрямовану на поліпшення стандартів обслуговування та забезпечення прозорості і стійкості фінансових установ. Цьогоріч наша інформаційно-просвітницька кампанія “Знай свої права” присвячена страхуванню і має на меті нагадати споживачам про те, як важливо не допускати порушення своїх прав під час користування фінансовими послугами. Національний банк став регулятором страхового ринку порівняно нещодавно, тож споживачі інколи не знають, що можуть звернутися до нас для захисту своїх прав. Прийняття та удосконалення законодавства, розроблення нових нормативно-правових актів, що посилюють захист прав споживачів страхових послуг, дають змогу попередити порушення. Оновлення законодавства сприяє тому, щоб страховики могли прозоро та якісно доносити інформацію про страхові продукти і послуги. Поінформовані споживачі – більш захищені, адже здатні приймати усвідомлені рішення щодо укладення договорів страхування”, – наголосила перший заступник Голови Національного банку Катерина Рожкова.

Кампанія “Знай свої права: страхування” відбувається за підтримки міжнародного партнера – Проєкту USAID “Інвестиції для стійкості бізнесу”.

Інформаційна кампанія триватиме до кінця вересня 2024 року у всіх регіонах України. Онлайн-майданчиком для її проведення стане освітній сайт Національного банку з фінансової грамотності “Гаразд”. Один із розділів сайту присвячений страхуванню та страховим послугам. Також на цій онлайн-платформі користувачі можуть перевірити свої знання, пройшовши тематичний тест про страхування.

Це уже третя подібна просвітницька ініціатива, спрямована на те, щоб якомога більше українців були поінформовані про свої права під час користування фінансовими послугами та знали, як захистити їх у разі порушення. Перша кампанія “Знай свої права”, присвячена правам та обов’язкам споживачів фінансових послуг, була реалізована у 2021 році. Друга – “Знай свої права: кредити”, що розповідала про права та обов’язки позичальників, відбулася у 2022 році. 

Довідково

Національний банк проводить Всеукраїнську інформаційну кампанію із захисту прав споживачів страхових послуг “Знай cвої права: страхування” за підтримки Проєкту USAID “Інвестиції для стійкості бізнесу”.

Генеральні партнери: Міністерство внутрішніх справ України, Національна поліція України, Патрульна поліція України, Головний сервісний центр МВС України, Міністерство юстиції України, Безоплатна правнича допомога, Міністерство у справах ветеранів України, Моторне (транспортне) страхове бюро України, Ліга страхових організацій України, Національна асоціація страховиків України, Асоціація українських банків.

Інформаційні партнери: Незалежна асоціація банків України, Асоціація “Страховий бізнес”, ПриватБанк, Ощадбанк, Укрексімбанк, Укргазбанк, Укрсиббанк, ОТП Банк, Таскомбанк, А-Банк, МТБ Банк, Кристалбанк, Перший Інвестиційний Банк, Радабанк, Банк Український капітал, Мотор-Банк, Глобус Банк, Банк інвестицій та заощаджень, Український банк реконструкції та розвитку, Кредитвест Банк, Правекс Банк, Полікомбанк, Юнекс Банк, Індустріалбанк, Онлайн-сервіс Hotline.finance, Cервіс онлайн-платежів Portmone, Інтернет-портал PaySpace Magazine, Онлайн-журнал “Форіншурер”.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь