Увага: на Житомирщині стартує осіння кампанія пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин проти сказу
Задля збереження стабільної та контрольованої епізоотичної ситуації зі сказу на території Попільнянської громади 2-3 жовтня 2024 року буде проводиться осіння кампанії з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин проти сказу.
Як свідчить досвід країн Європейського Союзу, – лише пероральна імунізація гарантує створення стійкого імунного фону у диких м’ясоїдних тварин. Доказово доведено, що найбільш ефективною моделлю кампаній з пероральної вакцинації є щорічний дворазовий захід навесні та восени упродовж 5-7 років поспіль. Систематичність проведення цих протиепізоотичних заходів дозволить суттєво знизити захворюваність тварин на сказ, а в подальшому звільнити територію територіальної громади від сказу природно-вогнищевого типу.
Враховуючи запроваджений в країні воєнний стан, ця кампанія з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин проти сказу, як і минулорічні, буде проводитись шляхом наземного розподілу принад, які містять високоімунну, безпечну вакцину. Під обробку підлягає 281,43 км² території Попільнянської громади, на якій буде використано 7,036 доз вакцини (орієнтовно на 1 км² 25 доз). До проведення пероральної вакцинації залучатимуться працівники Житомирського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області та спеціалісти Попільнянського відділу Житомирської обласної лікарні ветеринарної медицини у тісній взаємодії з представниками філії «Коростишівського» ЛГ ДП «Ліси України», Житомирська (Попільнянська) ОО УТМР та ТОВ «Вепр СК».
Вкотре наголошуємо, що приманка є безпечною для людей і тварин. Вона має вигляд невеликого брикету розміром із сірникову коробку з запахом м’ясокісткового борошна, а всередині містить желеподібну капсулу з вакциною проти сказу.
Отже, звертаємось до жителів громади з проханням: у разі виявлення приманок не беріть їх руками і не переміщуйте з місць розкладання. Також під час лісових прогулянок з дітьми слідкуйте, щоб вони не торкалися брикетів,- якщо дика тварина відчує на приманці запах людини, вона її не їстиме.
Загалом осіння кампанія з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин проти сказу проводитиметься під контролем спеціалістів Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області з подальшим здійсненням моніторингу та контролю за її ефективністю .