Попільнянська селищна рада
Житомирська область, Житомирський район

Увага: на Житомирщині стартує осіння кампанія пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин проти сказу

Дата: 20.09.2024 11:19
Кількість переглядів: 214

Задля збереження стабільної та контрольованої  епізоотичної ситуації зі сказу на території Попільнянської громади 2-3 жовтня  2024 року буде проводиться осіння кампанії з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин проти сказу.

https://zt-dpss.gov.ua/wp-content/uploads/photo_2024-08-20_10-22-38.jpg

Як свідчить досвід країн Європейського Союзу, – лише пероральна імунізація гарантує створення стійкого імунного фону у диких м’ясоїдних тварин. Доказово доведено, що найбільш ефективною моделлю кампаній з пероральної вакцинації є щорічний дворазовий захід навесні та восени упродовж 5-7 років поспіль. Систематичність проведення цих протиепізоотичних заходів дозволить суттєво знизити захворюваність тварин на сказ, а в подальшому звільнити територію територіальної громади від сказу природно-вогнищевого типу.

Враховуючи запроваджений в країні воєнний стан, ця кампанія з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин проти сказу, як і минулорічні,  буде проводитись шляхом наземного розподілу принад, які містять високоімунну, безпечну вакцину. Під обробку підлягає 281,43 км² території  Попільнянської громади, на якій буде використано 7,036  доз вакцини (орієнтовно на 1 км² 25 доз). До проведення  пероральної вакцинації залучатимуться працівники Житомирського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області та спеціалісти Попільнянського відділу Житомирської обласної лікарні ветеринарної медицини у тісній взаємодії з представниками філії «Коростишівського» ЛГ ДП «Ліси України», Житомирська (Попільнянська) ОО УТМР та ТОВ «Вепр СК».

Вкотре наголошуємо, що приманка є безпечною для людей і тварин. Вона має вигляд невеликого брикету розміром із сірникову коробку з запахом м’ясокісткового борошна, а всередині містить желеподібну капсулу з вакциною проти сказу.

Отже, звертаємось  до жителів громади з проханням: у разі виявлення приманок не беріть їх руками і не переміщуйте з місць розкладання. Також під час лісових прогулянок з дітьми слідкуйте, щоб вони не торкалися брикетів,-  якщо дика тварина відчує на приманці запах людини, вона її не їстиме.  

Загалом осіння кампанія з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин проти сказу проводитиметься під контролем спеціалістів Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області з подальшим здійсненням моніторингу та контролю за її ефективністю .


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь