Житомирщина долучається до пілотної програми для інноваційних груп дрібних агровиробників (SIG).
У Київській, Черкаській, Житомирській, Чернігівській областях стартує Програма SIG.
SIG – це об’єднання дрібних фермерів, які спільно працюють над вирішенням проблем у виробництві та збуті сільськогосподарської продукції. Завдяки обміну досвідом, спільним проектам та залученню нових технологій, фермери можуть підвищити свою ефективність та конкурентоспроможність.
Переваги участі в програмі:
• проєкт IPRSA надає дрібним агровиробникам можливість отримати доступ до нових знань, технологій та фінансових ресурсів;
• завдяки інноваціям сільські громади стають більш самодостатніми та привабливими для молоді;
• якісна продукція, вирощена за сучасними технологіями, має більше шансів знайти свій ринок не тільки в Україні, але й за кордоном.
Основні принципи роботи SIG:
• фахівці громад допомагатимуть фермерам об’єднуватися в групи та розробляти спільні проекти;
• фермери зможуть впроваджувати нові технології у виробництво, зберігання та збут продукції;
• передбачається фінансова та консультаційна підтримка для учасників SIG.
Тобто, проєкт передбачає навчання фасилітаторів, визначених органом місцевого самоврядування для подальшої роботи з дрібними товаровиробниками у громаді, а також буде проведена робота щодо визначення проєктних ідей, які допоможуть вирішити проблемні/вузькі місця дрібних агровиробників та ринкові можливості та пошук джерел для їх фінансування.
Для участі у проєкті необхідно до 29 листопада 2024 року направити лист Сергію Замідрі на електронну пошту: zamidra@gmail.com , в якому зазначити:
- пояснення, чому ви хотіли б брати участь у майбутніх заходах SIG
- підтвердження, що в разі обрання будуть призначені два фасилітатори від громади та буде визначено «провідних» дрібних агровиробників для участі в майбутніх заходах SIG.
Всі питання щодо участі в проєкті також адресувати Сергію Замідрі.